do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


14 Wyścig Górski Prządki 2017 - sobota


  Waldemar Kluza zwyciężył w jedenastej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 14 Wyścigu Górskim „Prządki 2017”. Kierowca Skody Fabii S2000 już w Sopocie zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski, ale do Korczyny przyjechał dla kibiców, aby podziękować im za ten niezwykle udany sezon. Kluza przed startem zapowiadał, że interesuje go zwycięstwo i słowa dotrzymał. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,317 sekundy(!) zajął Mariusz Stec startujący Fordem Fiesta Proto ze stajni Stec Motorsport. Wielokrotny Mistrz Polski na mecie był bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku i zapowiedział starty w pełnym cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w przyszłym roku.

  Trzeci stopień podium należał do Andrzeja Szepieńca (Mitsubishi Lancer), który również nie krył radości z osiągniętego wyniku. Czwartą pozycję podczas przedostatniej rundy GSMP 2017 zajął Tomasz Myszkier (Skoda Fabia WRC), piąty był Roman Baran (Mitsubishi Lancer). Na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej zameldował się Piotr Ostrowski, który okazał się równocześnie najszybszym zawodnikiem w grupie A. Dzięki świetnemu występowi startujący Mitsubishi Lancerem Ostrowski zdobył tytuł Mistrza Polski w grupie A. Siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej (2 miejsce w gr. A) zdobył Robert Sługocki, ósmy był Szymon Piękoś (3 miejsce w gr. A), dziewiątą lokatę wywalczył Jakub Kurowski. Dziesiąty był Karol Krupa, który był również najszybszym zawodnikiem w grupie N.

  Jedenasta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski była bardzo emocjonującym widowiskiem. Podjazdy treningowe, poprzedzające właściwą rywalizację, odbywały się na mokrej nawierzchni. Wyścigowe podjazdy odbywały się już na suchej drodze, a w drugiej części końcowego podjazdu nad trasę zawitało słońce. Poziom trudności wyścigu w Korczynie by tradycyjnie bardzo wysoki.

  14 Wyścig Górski „Prządki 2017” gościł także kierowcę znanego ze startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Miko Marczyk w Korczynie wcielił się w rolę kierowcy specjalnego. Miko, po liczącej 4,5 kilometra trasie, w widowiskowy sposób woził zwycięzców konkursu organizowanego wspólnie z marką Abarth.

  W niedzielę 17 września na trasie 14. Wyścigu Górskiego Prządki 2017 rozegrana będzie dwunasta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie to równocześnie ostatnia okazja do obejrzenia najlepszych kierowców GSMP w tym roku. Zapraszamy do Korczyny!

  Partnerami medialnymi są sportowefakty.wp.pl oraz autoklub.pl - portal sportów motorowych.

  Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz facebook.com/pzmGSMP!

  Fot. UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz        

  Tekst: Karol Ferenc


  Galeria zdjęć:

  • 14 Wyścig Górski Prządki 2017 - sobota
  • 14 Wyścig Górski Prządki 2017 - sobota
  • 14 Wyścig Górski Prządki 2017 - sobota
  • 14 Wyścig Górski Prządki 2017 - sobota