do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Radek Ćwięczek - Z Limanowej prosto na Banovce  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /elementy/artykuly.php on line 0

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /elementy/artykuly.php on line 0

  Zawodnicy rywalizujący w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski mieli zaledwie kilka dni przerwy między zawodami w Limanowej a kolejnymi rundami, które rozpoczynają się już jutro w Banovcach na Słowacji. Radosław Ćwięczek, po zwycięstwie w klasie A-1600 w zeszłotygodniowych Mistrzostwach Europy, w doskonałym nastroju udał się za naszą południową granicę, gdzie przygotowuje się do kolejnych startów. Po wykreśleniu z kalendarza GSMP dwóch rund w Siennej, rywalizacja powoli wchodzi w decydującą fazę i wyniki uzyskane na Słowacji mogą mieć kluczowe znaczenie w finałowej klasyfikacji. Ubiegłoroczny Mistrz Polski w klasie N-2000 po raz kolejny powalczy o cenne ułamki sekund i punkty w grupie A za kierownicą Peugeota 208 R2.

   

  Radek Ćwięczek: Limanowa to niesamowity wyścig! Ogromne tłumy kibiców, świetna i szybka trasa i bardzo dobra organizacja to cechy tego wyścigu. Mnie nie było łatwo, ponieważ aż tak szybkich zakrętów jeszcze nie pokonywałem Peugeotem. Od pierwszego podjazdu treningowego w sobotę dochodziłem do optymalnych ustawień i wydaje się, że w niedzielę udało się je osiągnąć. Plan był na czas 2:42, który uzyskałem podczas pierwszego wyścigowego podjazdu w niedzielę. Chciałem zejść jeszcze sekundę, ale popełniłem mały błąd. Jestem bardzo zadowolony z pracy chłopaków z Car Speed Racing, wszystko było na tip top! Wywozimy z Limanowej pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w A-1600 i solidne punkty w grupie A. Wydaje się, że walka w grupie będzie do końca ostatniego podjazdu w Korczynie!

  Teraz czeka nas wyjazd na Słowację, gdzie również jest świetna trasa. Obawiam się, że nasze R2 będzie nieco traciło na stromych podjazdach. Pozostaje mi zatem odrabiać cenne sekundy w zakrętach, w końcu pod maską mam prawdziwego lwa! Jeśli sprawdzą się prognozy o dużych upałach, to też będziemy dobrze przygotowani z oponami, które do tej pory wydawały się ciut za twarde. Po Banovcach podejmiemy decyzję, co dalej z sezonem. Odwołana Sienna trochę komplikuję sytuację, ale coś wymyślimy!

  Dziękuję kibicom i partnerom za ogrom wsparcia w Limanowej i proszę o kolejną porcję w ten weekend!

  Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2018 są CATKOP, Finish-A, OEM+TUNING CENTER oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP 3 Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto‑Moto Biznes.


  Galeria zdjęć:

  • Radek Ćwięczek - Z Limanowej prosto na Banovce
  • Radek Ćwięczek - Z Limanowej prosto na Banovce
  • Radek Ćwięczek - Z Limanowej prosto na Banovce
  • Radek Ćwięczek - Z Limanowej prosto na Banovce  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /elementy/artykuly.php on line 0

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /elementy/artykuly.php on line 0